HİKAYELER

KOMIK HIKAYELER

BABOYA MEHTUP

BABOYA MEHTUP   


Babo nasisan, eyimisen?  Gene Fatihayi gaptin, keyfin yerinde hee.. 
Oralari bilmem amma...  Buralari bura olmaktan çikmis.  Mezariydan galksan, gafayi yersen.  Öldüğüne sevinirsen...    Sira geceleri bitti artik.  Sindi Bitliste bes minare de yok.  Hem Urfa daglarinda ceylanlar da gezmiy.  Herkes: sak-suka, saka da - suka söylüy...  Ne mirranin, ne de gayfenin dadi galdi,  Gayfenin nestlisi çikmis, südü de içinde.  Gaçak çay da hepden gaçak olmus,  Sallama içiyler...    Ahhh.. su gavur icadi televizyon yokmu?  Tam üç tene eve aldim,gene de acans dinliyemiyem.  Gumasinin yüzünden gocasindan ayrilan böyük giz,  Yaseminin penceresinden bakmazsa göremiymis.  Öbür oglan Gurtlar Vadisi.  Hele o güççügü yokmu ? Sen görmedin.  Saçini hep Amerikan kesdiren,  Gözü, gulagi oynuy namissizin.  Acun Firarda diy, baska bisey dimiy.  Turizm dersine eyi geliymis.  Valla yalan,  Mahsadi çibildak garilara baha...    Torunun sehmuzla iftihar etmelisen,  Aletirik Mehendisi çikti.  Is bulamadi, galdirim mehendisiyem diy.  Galdirim da yok ya, çamirlarda debeleniy, duruy...    Babo bi de telefon çikmis, minnacik.  Salvarin cebine on tene sigar.  Tele-fon amma teli, meli yok.  Eyi bisey de çok yalan söylüy.  Ben Siloyu tarlada görüyem,  Aradigin gisiye ulasilmiy diy.  Ancaaa foturaf çekiy...    Bu cümma rühuna hatim indirecektik;  Mevlüt Hoca nazlaniy, bogazi agriymis.  Yoh gendini üçaylara hazirliymis...  Eve iki tene CiDi göndermis,  Bunuylan hatim iner demis.  Eh.. Sen de bunuyla idare edersin.. 
Dünya isleri bitmiy.  Sindi bana müsade;  Asagi kepir tarlaya gidiyim.  Golf oynuyacagim da... Grin

 

 

Site Admin

وَلَنَبْلُوَنَّكُمْ بِشَيْءٍ مِّنَ الْخَوفْ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِّنَ الأَمَوَالِ وَالأنفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَيْهِ رَاجِعونَ

Muhakkak ki biz sizi korkuyla, açlıkla ve mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme ile imtihan edeceğiz. O sabredenleri müjdele! Onlar ki, başlarına bir musibet geldiği zaman: “Biz Allah’a aidiz ve sonunda O’na döneceğiz.” derler. (Bakara 155-156)

Yorum Yaz


Benzer KOMIK HIKAYELER

Lamba Cini
BABOYA MEHTUP
Dekoratör
GET PİLOTA DE UÇAĞI KIBLEYE ÇEVİRSİN
Muhasebeci
Temel ile Fadime